Press "Enter" to skip to content

Chorujesz na płuca? Uważaj na pleśń

Osoby zmagające się z chorobami układu oddechowego, zwłaszcza chorujące na przewlekłą obturacyjną chorobą płuc albo też na astmę, na jakimkolwiek podłożu, a nawet te, u których stwierdzono nadreaktywność oskrzeli, powinny dwukrotnie, a nawet trzykrotnie bardziej przyglądać się ścianom, kiedy interesuje ich w danym lokalu zamieszkanie, czyli gdy szukają jakieś mieszkanie do wynajęcia albo zastanawiają się nad kupnem tegoż mieszkania. Warto oczywiście również przyjrzeć się ścianom pomieszczeń w jakich obecnie taka osoba mieszka.

To właśnie w ścianach mogą kryć się te wszystkie przeciwności losu, które nie tylko astmatykom utrudniają, ale i często uniemożliwiają życie. Pamiętajmy, że na przykład pleśń jest przyczyną wielu alergii, trudnych do wyleczenia, a nawet nowotworów!

Jakie więc powinno być to mieszkanie? Do wynajęcia czy też do zakupienia szukajmy mieszkań czystych – i to w każdym zakątku. Nie tylko z nowymi oknami, drzwiami czy armaturą w łazience. Nie bójmy się zaglądać w żaden kąt, a nawet… prosić o odarcie ścian z tapety. Kto wie, czy właśnie pod nią nie kryje się niespodzianka, którą zawiera to mieszkanie.