Press "Enter" to skip to content

Jak szukać pracy?

Wiele osób stresuje się na myśl o poszukiwaniu pracy, przede wszystkim w momencie, kiedy ma to być pierwsze zatrudnienie. Pojawia się pytanie, jak wypadnę na rozmowie kwalifikacyjnej, jak przekonać do siebie pracodawcę a także czy poradzę sobie z powierzonymi obowiązkami.

Gdzie się widzisz?

Przede wszystkim warto zastanowić się, jaki charakter pracy najbardziej nam odpowiada i w jakim zawodzie się widzimy. Powinno to oczywiście być chociaż częściowo zbieżne z umiejętnościami, wykształceniem bądź dotychczasowymi zajęciami.

Starannie przygotuj CV

Ważnym krokiem jest przygotowaniu życiorysu, który zostanie przekazanemu potencjalnemu przyszłemu pracodawcy. W związku z tym, że proces rekrutacji najczęściej rozpoczyna się od przesłania CV, warto dołożyć starań, aby było ono czytelne, przykuwające uwagę i zawierające konkretne informacje.

Poszukiwania pracy zacznij od Internetu

Mając gotowy dokument i wiedząc mniej więcej jakie branże nas interesują, warto przejrzeć oferty pracy w Internecie. Większość pracodawców zamieszcza tam bowiem ogłoszenia o wolnych wakatach, dokładnie opisując stanowiska pracy, zakres obowiązków, wymagania wobec kandydatów, nie zapominając o benefitach oferowanych pracowników po nawiązaniu współpracy.